Artykuł

Adrian Maniewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Formule 4S!

Kolejny niezwykle ważny medal Adriana Maniewskiego w tym sezonie! Nasz motorowodniak reprezentujący klub "ŚLIZG" Zduńska Wola wywalczył brąz Mistrzostw Świata Formuły 4S. Czempionat, który składał się z czterech eliminacji, kończyły zawody w Nottingham w Anglii, gdzie zostały rozegrane dwa ostatnie punktowane wyścigi.

Łącznie w Mistrzostwach Świata rozegrano osiem wyścigów (po dwa podczas każdej eliminacji). Zawodnicy rywalizujący w Formule 4S ścigali się w 2014 roku w: Epinay (Francja), Brindisi (Włochy), Aluksne (Łotwa) i na zakończenie w Nottingham (Anglia).

Polak jechał do Anglii mając na koncie 74 punkty, co dawało mu trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium udało się utrzymać, chociaż zawodnicy sklasyfikowani tuż za Maniewskim mieli szanse na zdobycie medalu do ostatniego niedzielnego wyścigu. Ostatecznie nasz reprezentant zajął w Anglii czwarte miejsce w sobotę i trzecie miejsce w niedzielę. Czwartego w „generalce” Szweda Jespera Forssa wyprzedził ostatecznie o 2 punkty. Mistrzem Świata został Włoch Comparato.

Medaliści Mistrzostw Świata Formuły 4S – klasyfikacja sezonu 2014

1. Alberto COMPARATO (Włochy) 132 punkty

2. Nikita LIJCS (Łotwa) 122

3. Adrian MANIEWSKI (Polska) 102

***

W tym sezonie Adrian Maniewski zdobył już brązowy medal Mistrzostw Europy podczas zawodów, które zostały rozegrane w czerwcu na rzece Mozeli w Niemczech (Brodenbach).

***

" ["id"]=> string(3) "518" ["intro"]=> string(377) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(70) "Adrian Maniewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Formule 4S!" ["url"]=> string(66) "adrian_maniewski_brazowym_medalista_mistrzostw_swiata_w_formule_4s" }