Artykuł

Adrian Maniewski Wicemistrzem Świata Formuły 4S !!!

W miniony weekend w szwedzkiej miejscowości Kil nasz reprezentant Adrian Maniewski (Klub „ŚLIZG” Zduńska Wola) odniósł wielki sukces, zdobywając srebrny medal w Motorowodnych Mistrzostwach Świata Formuły 4S.

Po trzech eliminacjach, które odbywały się kolejno na Węgrzech, we Francji i na Łotwie plasował się na drugim miejscu z zaledwie 1 punktem straty za prowadzącym w klasyfikacji Węgrem Aronem Tabori. Choć po cichu liczyliśmy, że to Polak przywiezie do kraju złoty krążek, to niestety w ostatnią finałową wygrał zdecydowanie reprezentant Węgier, zdobywając komplet 1200 punktów i to on zdobył tytuł Mistrza Świata, uzyskując łącznie 75 punktów.

Maniewski zgromadził 71 punktów i stanął na drugim stopniu podium, broniąc tytułu Wicemistrze Świata sprzed roku. Brązowy medal zdobył Litwin Edgaras Riabko z 62 punktami.

Oczywiście szkoda, że to nie złoto, ale niestety po „czasówce”, gdzie wywalczyliśmy 1. miejsce, przyszedł czas na 1 wyścig, podczas którego zasłonięto mi światła startu i w związku z tym mój start był opóźniony. To zaważyło, ponieważ z taką stawką i bardzo dobrymi zawodnikami z 13 krajów, trudno już było to nadrobić – skomentował swój start Adrian Maniewski. –Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki za ekipę z Polski.

W eliminacjach Mistrzostw Świata  brała udział również Ada Przybył (WKS Zegrze), która zgromadziła razem 23 punkty, co w końcowej klasyfikacji przełożyło się na VIII miejsce.

Zawodnikom Formuły 4S w tegorocznym sezonie pozostał jeszcze start, a mianowicie Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku sierpnia w Hirvensalmi w Finlandii.