Artykuł

Bardzo udany początek ME skuterów wodnych dla naszych!

Pierwsze ważne zawody w tym sezonie - runda otwierająca ME skuterów wodnych - zakończyła się bardzo dobrymi lokatami Polaków. To znakomita prognoza przed kolejnymi zawodami. W portugalskim Penafiel na podium stanął Andrzej Wiśniewski, wysokie lokaty zajęli też Konrad Wróbel i Marcin Senda.

Andrzej Wiśniewski to doświadczenie i rutyna. Nasz „eksportowy” zawodnik, znany między innymi z wielu sukcesów w mistrzostwach świata, płyną z wyścigu na wyścig coraz szybciej. W dwóch sobotnich biegach zajmował 6 i 4 miejsce, a w niedzielę był już 2. To dało mu znakomitą trzecią lokatę w klasyfikacji końcowej portugalskiej eliminacji ME, w najsilniejszej klasie RUNABOUT GP1.

W tej samej klasie bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Senda. Wysokie pozycje w kolejnych startach (5, 3 i 9) przełożyły się na sumę 48 punktów i piąte miejsce. Klasę RUNABOUT GP1 wygrał reprezentant gospodarze, Portugalczyk Christophe Agostinho.

Końcowe wyniki w klasie RUNABOUT GP1

1. Christophe Agostinho (Portugalia) 72 punkty
2. Samuel Johnsson (Szwecja) 67
3. Andrzej Wiśniewski (Polska) 55
----------
5. Marcin Senda (Polska) 48

Sporo emocji i zwrotów akcji było w klasie RUNABOUT GP2, gdzie także wystartowało dwóch Polaków. Jednym z nich był wspomniany już i chwalony przez nas Marcin Senda, który dzielił obowiązki w dwóch klasach, co stanowi nie małe wyzwanie. Ostatecznie w RUN GP2 był ósmy, a jego wynik mógł być o wiele lepszy, gdyby nie awaria w MOTO1. Potem gonił rywali zajmując wysokie lokaty (4 i 3).

W Portugalii niesamowicie szybki był Konrad Wróbel. W pierwszym wyścigu RUNABOUT GP2 zajął druga lokatę. W kolejny był pierwszy. Niestety, po proteście jednego z zawodników sędziowie dokonali weryfikacji wyników i Polak był ponownie drugi. W trzecim, ostatnim starcie tych zawodów nasz reprezentant punktów nie dołożył… W okolicznościach, których jeszcze dokładnie nie znamy, został zdyskwalifikowany. Pomimo tych problemów zakończył pierwszą eliminację ME na piątym miejscu w swojej klasie.