Artykuł

Cezary Strumnik i Marcin Szymczyk ze srebrnymi medalami motorowodnych Mistrzostw Europy!

Podczas zawodów z Nottingham (Anglia) dwóch Polaków zostało motorowodnymi wicemistrzami Europy. Cezary Strumnik wywalczył srebrny medal w klasie OSY-400, a Marcin Szymczyk w klasie GT-30.

Taki weekend nie zdarza się często! Zawody w Nottingham były niezwykle udane dla reprezentantów Polski. O brązowym medalu Mistrzostw Świata Formuły 4S, który zdobył Adrian Maniewski już informowaliśmy. W sobotę i niedzielę na tym samym akwenie toczyła się rywalizacja w Mistrzostwach Europy trzech klas. Polacy Startowali w klasach OSY-400 i GT-30. Ich występy zaowocowały srebrnymi medalami!

Marcin Szymczyk (KS 51 Toruń) już drugi raz w tym sezonie staje na drugim stopniu podium imprezy rangi mistrzowskiej. 13 lipca w Międzyrzecu Podlaskim został Wicemistrzem Świata w klasie GT-30. Teraz też jest srebro! Dodajmy, że Mistrzem Europy GT-30 został reprezentant gospodarzy Ben Jelf.

W klasie OSY-400 swoją dominację potwierdził Rasmus Haugasmagi. Estończyk został w Anglii Mistrzem Europy i w ten sposób ma w tym sezonie na koncie złote medale Mistrzostw Europy (Nottingham) i Mistrzostw Świata (Chodzież).

Dla Cezarego Strumnika to pierwszy tak ważny medal w 2014 roku. Przypomnijmy, że reprezentant Polski (KS Przygoda Chodzież) podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się w Chodzieży w ostatni weekend czerwca, był szósty.

string(1237) "

" ["id"]=> string(3) "519" ["intro"]=> string(236) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(88) "Cezary Strumnik i Marcin Szymczyk ze srebrnymi medalami motorowodnych Mistrzostw Europy!" ["url"]=> string(87) "cezary_strumnik_i_marcin_szymczyk_ze_srebrnymi_medalami_motorowodnych_mistrzostw_europy" }