Artykuł

MAMY ZŁOTO W ME JUNIORÓW W NARCIARSTWIE WODNYM ZA MOTORÓWKĄ!!!

W dniach 22-26 sierpnia w Maurik w Holandii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w narciarstwie wodnym za motorówką. Polskę reprezentowała trójka zawodników z klubu AKS "Sparta" Augustów.

W kategorii U14 w slalomie startował Krzysztof Wąż, natomiast w U17 zarówno w slalomie, jak i w skokach Małgorzata Rutkowska i Kamil Borysewicz.

Start naszych narciarzy można zaliczyć do bardzo udanych. Niezwykle utalentowany Kamil Borysewicz zdobył tytuł Mistrza Europy w skokach! Jest to pierwszy złoty medal polskich zawodników w startach za motorówką.
W slalomie zrobił bardzo dobry wynik, ale ostatecznie uplasował się na 6. miejscu.

Ten sezon jest dla Kamila wyjątkowo udany – w ME juniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem, które odbyły się w drugiej połowie lipca w Londynie, nasz junior zdobył dwa medale – złoto w skokach i srebro w slalomie. Ponadto został powołany do reprezentacji kraju na seniorskie MŚ za wyciągiem w Austrii, gdzie nasza drużyna, w której skład wchodził Borysewicz, zdobyła brązowy medal.

Pozostali reprezentanci spisali się dobrze, choć do miejsc medalowych trochę zabrakło. Małgorzata Rutkowska oddała daleki skok, ustanawiając nowy rekord Polski juniorów do lat 17. Po eliminacjach plasowała się na 6. miejscu. Niestety z powodu złych warunków pogodowych nie można było rozegrać finałów, co pozbawiło Rutkowską szansy na poprawienie wyniku i zawalczenia o medal, który był w jej zasięgu. Junior młodszy, Krzysztof Wąż, w slalomie zrobił wynik lepszy niż zakładano i był 8. w końcowej klasyfikacji.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu http://iwwfed-ea.org/classic/12EAC004/ .