Artykuł

PILNE: Łukasz Ciołek na podium motorowodnych mistrzostw Europy!!!

Polski motorowodniak wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w klasie S-550. Zawody odbyły się na Łotwie w miejscowości Aluksne (18-19 lipca). W ten sposób Ciołek powtórzył wynik z sezonu 2014. Wtedy zdobył brązowy medal podczas czempionatu rozegranego w Ślesinie.

Mistrzem Europy został reprezentant gospodarzy, Łotysz Lauris Gutmanis, a wicemistrzem Litwin Laimutis Morkunas.

Medaliści ME w motorowodnej klasie S-550

1. Lauris Gutmanis (Łotwa)

2. Laimutis Morkunas (Litwa)

3. Łukasz Ciołek (Polska)

W motorowodnych mistrzostwach Europy rozgrywane są cztery wyścigi. Do końcowej klasyfikacji brane są pod uwagę wyniki z trzech najlepszych startów każdego zawodnika. Łukasz Ciołek był na Łotwie czwarty, dwukrotnie trzeci i drugi.

- To nie były łatwe zawody. W każdym wyścigu płynąłem na całego. Powiem szczerze, że po dwóch sobotnich biegach martwiłem się o końcowy wynik. Udało się jednak wywalczyć brąz i to mnie ogromnie cieszy. Wracam do Polski zmęczony, ale z upragnionym medalem – podsumował Łukasz Ciołek.

W mistrzostwach startował jeszcze jeden Polak. Andrzej Lisy zajął ostatecznie piąte miejsce.

string(1017) "

" ["id"]=> string(3) "704" ["intro"]=> string(317) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(67) "PILNE: Łukasz Ciołek na podium motorowodnych mistrzostw Europy!!!" ["url"]=> string(61) "pilne_lukasz_ciolek_na_podium_motorowodnych_mistrzostw_europy" }