Artykuł

Brązowy medal Andrzeja Wiśniewskiego w MŚ skuterów wodnych!

Andrzej Wiśniewski z klubu Black Shadows Ełk zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w slalomie równoległym. Polak stanął na podium podczas zawodów w Szanghaju (24-25.09.2016).

Grand Prix Szanghaju to trzecia tegoroczna eliminacja Mistrzostw Świata skuterów wodnych. Podczas zawodów, oprócz tradycyjnych dwóch wyścigów po obwodzie zaliczanych do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, został także rozegrany niezwykle widowiskowy slalom równoległy. Reprezentant Polski  zajął w nim trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Mistrzem Świata został YOUSEF AL ABDULRAZZAQ z Kuwejtu, a wicemistrzem JEREMY PEREZ z Francji.

***

Andrzej Wiśniewski to najbardziej utytułowany polski skuterzysta. Reprezentant klubu Black Shadows jest wielokrotnym mistrzem kraju w prestiżowej klasie Runabout Open (skutery siedzące). Ełczanin od kilku lat udanie ściga się w mistrzostwach świata (Aquabike World Championship).  W światowym rankingu skuterzystów zajmuje bardzo wysoki piąte miejsce.

***

Polscy zawodnicy dobrze spisali się też w Szanghaju dwóch wyścigach po obwodzie. W sobotnim wyścigu Andrzej Wiśniewski był czwarty, a Marcin Senda dziewiąty. W niedzielę Senda zajął siódme miejsce, a Wiśniewski czternaste.

Reprezentanci Polski pozostają w Chinach. Już w dniach 3-5 października kolejna eliminacja MŚ. Tym razem zawody zostaną rozegrane w Liuzhou.

Wyniki MŚ w slalomie równoległym dostępne są TUTAJ.

***

" ["id"]=> string(3) "963" ["intro"]=> string(247) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(63) "Brązowy medal Andrzeja Wiśniewskiego w MŚ skuterów wodnych!" ["url"]=> string(58) "brazowy_medal_andrzeja_wisniewskiego_w_ms_skuterow_wodnych" }