Artykuł

Gorący weekend dla sportu motorowodnego – MAMY MEDALE!!!

Miniony weekend (1 – 2 czerwca) obfitował w imprezy motorowodne rangi mistrzostw świata i Europy.

Zawody największego „kalibru” odbyły się w Chodzieży, która była gospodarzem Motorowodnych Mistrzostw Świata klasy O-125 oraz Mistrzostw Europy w klasie OSY400.

Podczas Mistrzostw Świata O-125 bardzo dobrze spisał się Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK), zdobywając brązowy medal. Tuż za nim uplasował się Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK), zajmując wysokie, choć nielubiane przez zawodników 4. miejsce. Pozostali reprezentanci Polski: Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) oraz Michał Świerczyński (KS "Kotwica" Poznań) zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce. Zwyciężył Włoch Manuel Zambelli, drugi był Rene Behncke z Niemiec.

Cieszy również wynik Cezarego Strumnika z KS „Przygoda” Chodzież, który stanął na 3. stopniu podium Mistrzostw Europy w klasie OSY400. Triumfowali dwaj Estończycy: Sten Kalder i Rasmus Haugasmagi.

Wyniki pozostałych Polaków: Bartosz Chojnacki (KS Kotwica” Poznań) - 5. miejsce, Tomasz Mordal (KS „Kotwica” Poznań) – 9. miejsce, Maciej Wojewódzki (WKS Zegrze) – 10. miejsce, Michał Kożycki (Szczeciński Klub Motorowodny LOK) – 13. miejsce, Filip Korybalski (KS „Posnania” Poznań) – 14. miejsce, Michał Kausa (Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu „Baszta”) – 18. Miejsce.

Kolejnymi ważnymi zawodami były Mistrzostwa Europy w klasie 0-500 w czeskich Jedovnicach. Startował w nich Tadeusz Haręza (Team Haręza Żnin), który w ubiegłym roku w Myśliborzu zdobył brązowy medal. Niestety nie udało się powtórzyć tego sukcesu - Haręza ukończył zawody na miejscu piątym. Najlepszym okazał się być Austriak Attila Havas (Austria), a za nim kolejno: Giuseppe Rossi (Włochy), Robert Hencz (Czechy), Ferenc Csako (Austria).

Ostatnimi zawodami tego weekendu, w których rywalizowali nasi reprezentanci, była II Eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 4S w Epinay we Francji.

Adrian Maniewski (KS „Ślizg” Zduńska Wola), który był bezkonkurencyjny w I eliminacji rozegranej na Węgrzech, i tym razem znalazł się czołówce. W II eliminacji uplasował się na 2. pozycji i wciąż ma duże szanse na najwyższe laury w klasyfikacji końcowej.
Ada Przybył (WKS Zegrze) zajęła 7. miejsce. Przed zawodnikami dwa kolejne etapy, które odbędą się w lipcu na Łotwie i w Szwecji.

string(2940) "

" ["id"]=> string(3) "298" ["intro"]=> string(114) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(59) "Gorący weekend dla sportu motorowodnego – MAMY MEDALE!!!" ["url"]=> string(51) "goracy_weekend_dla_sportu_motorowodnego_mamy_medale" }