Artykuł

Kolejny krok Sebastiana Kęcińskiego do medalu ME Formuły 125

To był drugi w tym sezonie udany występ reprezentanta Polski w zawodach z cyklu motorowodnych Mistrzostw Europy Formuły 125. Nasz zawodnik w miniony weekend zajął drugie miejsce w Stewartby (Anglia)

Wyniki Kęcińskiego potwierdzają jego medalowe aspiracje, choć sam zawodnik z ogromnym dystansem komentuje swoje kolejne sukcesy - Tylko spokojna praca przez cały sezon może dać mi dobry wynik. Jestem cierpliwy... – opowiadał nam kilkanaście dni temu po pierwszych zawodach tegorocznego cyklu ME, które odbyły się w Boretto (Włochy).

W Stewartby szybszy od Polaka był tylko Mark Peeba. Doświadczony reprezentant Estonii wygrał wszystkie trzy wyścigi. Sebastian Kęciński w pierwszym wyścigu był trzeci, a potem dwukrotnie dopływał do mety za Peebą. Trzecie miejsce w Anglii zajął Niemiec Thomas Trabitzsch.

Inni Polacy w  Anglii

W weekend na wyspach odbyły się także mistrzostwa Europy w klasie GT-30 i druga runda mistrzostw świata Formuły 4. W mistrzostwach Starego Kontynentu w klasie GT-30 tym razem Polacy znaleźli się  poza podium. Marcin Szymczyk zajął siódme miejsce, a Małgorzata Mirzejowska była dziesiąta. W mistrzostwach świata F4 zostały rozegrane dwa punktowane wyścig. W sobotnim biegu Adrian Maniewski był dwunasty, a Marcin Szymczyk piętnasty. W niedzielę sklasyfikowany został tylko Marcin Szymczyk, który zajął dziesiątą pozycję.

Wyniki z zawodów motorowodnych dostępne są TUTAJ.

Kalendarz najważniejszych imprez motorowodnych znajdą Państwo TUTAJ.

Już w najbliższy weekend w Polsce odbędzie się kolejna impreza motorowodna rangi mistrzowskiej. Zapraszamy do Augustowa na Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych „Necko Endurace 2017”.

string(1813) "

" ["id"]=> string(4) "1079" ["intro"]=> string(229) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(63) "Kolejny krok Sebastiana Kęcińskiego do medalu ME Formuły 125" ["url"]=> string(60) "kolejny_krok_sebastiana_kecinskiego_do_medalu_me_formuly_125" }