Artykuł

Łotwa nieprzychylna dla Polaków

W łotewskiej miejscowości Aluxne rywalizowali motorowodniacy w mistrzostwach świata w klasie JT-250, tzw. „młodzieżowej” oraz w drugiej eliminacji mistrzostw świata w Formule 4S.

Niestety tych zawodów polscy zawodnicy nie mogą uznać za udane. W klasie młodzieżowej  Mateusz Dankowski z klubu WKS Zegrze, uplasował się ostatecznie na 9. pozycji, zaś Maksymilian Lewandowski ze szczecińskiego Ślizgu, zajął miejsce 10. Zwyciężył niepokonany Łotysz Maxymilianus Tuckovs, srebrny medal zawisł na piersi Rosjanina Artena Nikitina, zaś trzeci był Estończyk Mathias Agur.
W Formule 4S, po wyeliminowaniu Ady Przybył, zostało tylko dwoje naszych reprezentantów. Adrian Maniewski ze Ślizgu Zduńska Wola był piąty, zaś  Daria Przybył z klubu WKS Zegrze – 10. Zwyciężył Łotysz Martin Morozs, przed dwoma Szwedami: Tobresem Soderlingiem i Oskarem Samuelssonem.