Artykuł

Marcin Mucha wicemistrzem świata

Marcin Mucha (Posnania Poznań), ubiegłoroczny mistrz świata w klasie T-550 znów na podium! W rozgrywanych w Villjandii (Estonia) niedaleko Tallina, Motorowodnych Mistrzostwach Świata  klasy T-550 nasz zawodnik walczył do ostatniego metra, gromadząc 925 punktów i musiał uznać jedynie wyższość Rosjanina Alekseja Bychkova, który z 1200 punktami na koncie został triumfatorem zawodów.

Trzecie miejsce i brązowy medal dla Estończyka – Aivara Kommisaara (725 pkt.). Daleko nasi eksportowi bracia: Michał i Marcin Gembiakowie; Michał uplasował się na 10, zaś Marcin dopiero na 16 pozycji. Jedenastą lokatę zajął czwarty z naszych reprezentantów  w tej klasie - Krzysztof Śniadecki z klubu ŻTMS Żnin.

Również w mistrzostwach Europy w klasie OSY-400 w Viiljandii wiele nie zwojowaliśmy. Reprezentujący klub Kotwica Poznań: Michał Świerczyński nie został sklasyfikowany z powodu wypadku, Bartosz Chojnacki był 11., zaś Tomasz Mordal – 12. Najwyżej w tej klasie został sklasyfikowany zawodnik Halsu Chodzież: Cezary Strumnik, który zajął 9. lokatę.

Dwa pierwsze miejsca dla gospodarzy, zwyciężył z kompletem punktów Sten Kalder, przed Aabramsem Erko (1000 pkt.). Brąz dla Słowaka Petera Stefanovica (596 pkt.).