Artykuł

MME F125 - świetny start Marcina Zielińskiego!!!

Podczas minionego weekendu w miejscowości Baja na Węgrzech odbyła się III Eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie F125.

Startowało trzech Polaków. Najlepiej spisał się Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK) zajmując 2. miejsce. Nieco gorzej poszło dotychczasowemu liderowi klasyfikacji generalnej – Henrykowi Synorackiemu (Poznański Klub Morski LOK), który zajął miejsce czwarte. Zwyciężył Estończyk Marek Peeba, trzeci był największy rywal Synorackiego – Włoch Manuel Zambelli. Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) uplasował się na 7. pozycji.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze jedna eliminacja, która odbędzie sie w Niemczch.
Po trzech pierwszych generalna klasyfikacja czołówki przedstawia się następująco:

1. Manuel Zambelli                 52 pkt.
  2. Henryk Synoracki                50 pkt.
  3. Marcin Zieliński                   45 pkt.
  4. Marek Peeba                       42 pkt.

Medale są z pewnością w zasięgu naszych reprezentantów.

string(1400) "

" ["id"]=> string(3) "312" ["intro"]=> string(144) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(50) "MME F125 - świetny start Marcina Zielińskiego!!!" ["url"]=> string(45) "mme_f125_-_swietny_start_marcina_zielinskiego" }