Artykuł

PILNE: Złoty medal ME Henryka Synorackiego!

Najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu motorowodnego wywalczył kolejny złoty medal. Tym razem podczas zawodów w Chodzieży został Mistrzem Europy w klasie O-175!

To 32 medal zdobyty na imprezie rangi mistrzowskiej przez Henryka Synorackiego (MŚ i ME).

Podczas zwodów w Chodzieży reprezentant Polski od samego początku nadawał ton rywalizacji. W pierwszym dniu mistrzostw wygrał oba wyścigi. W niedzielę dołożył zwycięstwo na początku dnia i przed ostatnim startem był już niezagrożonym czempionem Starego Kontynentu w klasie O-175 (w ME rozgrywane są 4 wyścigi, a do klasyfikacji generalnej są brane pod uwagę 3 najlepsze wyniki każdego zawodnika). W ostatnim wyścigu ME nasz zawodnik pomimo problemów technicznych dopłyną na trzeciej pozycji.

Wicemistrzem Europy został Włoch Massimo Rossi, a brązowy medal wywalczył kolejny reprezentant Polski Sebastian Kęciński.

***

Medalowa tabela wszechczasów Henryka Synorackiego

Wszystko zaczęło się 20 lat temu. W 1996 roku Henryk Synoracki zdobywał swój pierwszy medal Mistrzostw Europy. W słowackim Namestovie sięgał po srebro w klasie 0-250. Rok później było pierwsze w karierze złoto – tym razem na mistrzostwach świata tej samej klasy. Łącznie motorowodniak Poznańskiego Klubu Morskiego LOK wywalczył 9 medali MŚ (2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe) i 23 medale ME (14 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe) w klasach 125, 175, 250 i 350. Imponujące.

***

" ["id"]=> string(3) "886" ["intro"]=> string(220) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(44) "PILNE: Złoty medal ME Henryka Synorackiego!" ["url"]=> string(41) "pilne_zloty_medal_me_henryka_synorackiego" }