Artykuł

Wodny Festiwal w Janikowie z medalami!!!

W rozgrywanych w Janikowie Motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy F 500 oraz w Mistrzostwach Europy klasy F 125 i F-350  reprezentujący klub PKM LOK,Henryk Synoracki wywalczył dla Polski złoty medal!!

Nasz reprezentant  uzyskał łącznie 1200 punktów. „Srebro” zawisło na piersi znakomicie spisującego się Włocha Alexa Zilioli , który gromadząc łącznie 825 pkt. Trzecie miejsce i brązowy medal również dla Włocha                            Massimo Rosiego (752 pkt.). Pozostali reprezentanci Polski  zajmowali następujące miejsca:

5. Marcin Zieliński ( LOK Szczecin, 619 pkt.)

7. Sebastian Kęciński ( KSMIM Trzcianka, 391 pkt.)

11. Michał Kożycki ( LOK Szczecin, 92 pkt. )

W klasie F-500 nasz reprezentant Tadeusz Haręza z Team Hareza, zdobył 750 pkt. co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce. Przed nim kolejno uplasowali się Attila Havas ( 925 pkt.) oraz Marian Jung ( 800 pkt.). Drugi z Polaków – Krzysztof Bartnicki był 13. Jednego z trzech odbytych biegów w tej klasie nie ukończył, a w pozostałych dwóch zgromadził 52 pkt.

W Janikowie dodatkowo odbyła się I eliminacja Mistrzostw Polski w klasie t-400/ GT 30.

Zawody te zdominował Marcin Mucha z Posnani. Wygrał on wszystkie trzy eliminacje, zgromadził 1200 pkt. Drugi z dorobkiem 695 pkt. był Marcin Szymczyk z klubu Baszta Żnin, a trzeci Jacek Kolpaczyński z SKMWIN Ślizg, który zdobył  563 pkt.

W klasie F-350 Polacy nie startowali, a zawody wygrała Tunde Bedi-Filavolini ( 1100 pkt. ). Drugie miejsce zdobył Michał Kosut ( 1000 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował się Frank Pfennig (694 pkt. ).

string(2483) "

" ["id"]=> string(3) "182" ["intro"]=> string(283) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(40) "Wodny Festiwal w Janikowie z medalami!!!" ["url"]=> string(37) "wodny_festiwal_w_janikowie_z_medalami" }